SADZENIE, UPRAWA I PIELĘGNACJA (wymagania w stosunku do wody, światła i gleby): sadzić w słonecznym lub częściowo zacienionym miejscu. Rośnie zdrowo w dobrze nawodnionej glebie. Ma średnie zapotrzebowanie na wodę. Jest mniej podatna na szkodniki, jeśli jest regularnie podlewana. Kalina koralowa rośnie dobrze w wielu warunkach, ale lepiej radzi sobie w miejscach słonecznych lub częściowo zacienionych. Preferuje glebę z dobrym drenażem. Krzew może wymagać regularnego przycinania w celu utrzymania kształtu i gęstości. Przycinanie zwykle przeprowadza się po kwitnieniu, ale należy zachować ostrożność w przypadku chorych lub starzejących się gałęzi. Wczesną wiosną Kalina koralowa powinna otrzymać nawóz o spowolnionym uwalnianiu lub kompost, aby pobudzić wzrost i kwitnienie.
PRZYCINANIE: jeśli chcesz usunąć martwe, stare gałęzie, zrób to wiosną. Kalina koralowa jest zwykle przycinana po kwitnieniu, aby zachować jej kształt i rozmiar. Można również usunąć stare i starzejące się gałęzie.
WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ZASTOSOWANIA: Zalecam sadzenie jako nieprzycinany żywopłot lub rząd krzewów. Kalina koralowa jest rośliną długowieczną i przy odpowiedniej pielęgnacji może żyć przez dziesięciolecia. Kalina koralowa jest często stosowana jako roślina ozdobna w ogrodach, ale może być również sadzona jako żywopłot lub w grupach. Jej jagody i jesienne liście są również atrakcyjne i zapewniają zimową ciekawostkę. Jagody Kaliny koralowej stanowią też pożywienie dla ptaków i innych zwierząt i mogą stanowić ich siedlisko w ogrodzie.
WYSOKOŚĆ: liściasty krzew ozdobny o wysokości 1,5-2 m
KWITNIENIE I KWIATY: Otwiera swoje białe i pachnące kwiaty w pseudoparasol w maju lub czerwcu. Polecam sadzenie jej głównie ze względu na kwiaty. Kalina koralowa kwitnie latem, a jej pachnące białe kwiaty przyciągają pszczoły i inne zapylacze.
CHOROBY I SZKODNIKI: Nie są charakterystyczne
TRUJĄCY: NIE
PASTWISKO DLA PSZCZÓŁ: TAK
ZRZUCA LIŚCIE: TAK